Czwartek, 12 grudnia 2019Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara

Aktualności

ODZNACZENIA W "WILKU"

    Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dnia 4 września 2013r.Hubertus Okręgowy 2013-7Kapituła Odznaczeń Łowieckich w Warszawie, uhonorowała nasze Koło BRĄZOWYM MEDALEM ZASŁUGI ŁOWIECKIEJ !

     Ponad to wyróżniła również kilku naszych Kolegów. I tak:

     Złoty Medal Zasługi Łowieckiej otrzymał Kolega Józef Lichtoń, srebrny - Kolega Jerzy Szymański a brązowe medale otrzymali Koledzy: Mieczysław Bartoń, Arkadiusz Bratkowski i Maciej Kałużyński.

Czytaj więcej...

SELEKCJONERSKI DEBIUT TOMKA SAKA

selekt Tomka Saka-1       Po zdanych egzaminach i uzyskaniu uprawnień selekcjonerskich, aż „nosiło mnie”  w oczekiwaniu na majowy czas i sezon polowań na kozły. W końcu nadszedł ten dzień ... 20 maja 2013 roku ... i korzystając z wolnego popołudnia i pięknej pogody, udałem się na polowanie. Obrałem kierunek na śródleśne pola w rejonie Romanówki i postanowiłem spróbować sił z podchodu, licząc na przychylność losu. Panowała niemal idealna cisza, a słońce chyliło się pomału ku zachodowi. Po około pół godzinie marszu dochodząc do skraju lasu, znieruchomiałem…

Czytaj więcej...

POLOWANIA DEWIZOWE 15-20.05.2013r.

     z Łowczym w łowisku W dniach 15-20 maja 2013 roku, nasze Koło gościło myśliwych dewizowych, którzy zapragnęli zapolować na polskie rogacze, bytujące w naszych łowiskach. Byli to Koledzy z Austrii, Czech, Słowacji i USA. Podczas tych kilku dni polowań na obwodach 321 i 296, "dewizowcy" pozyskali 22 kozły /prezentujemy je w galerii poniżej/, a dwa ze strzelonych rogaczy, podczas wyceny wstępnej przy Zarządzie Okręgowym PZŁ w Zamościu zdobyły srebrne medale. Nasi zagraniczni Koledzy byli bardzo zadowoleni z pobytu w Polsce i ze swych łowieckich sukcesów... już zapowiedzieli kolejne przyjazdy...

Czytaj więcej...

Walne Zgromadzenie Członków Koła - 20 kwietnia 2013r.

       logo-1W dniu  20 kwietnia 2013 roku o godznie 10:00 w naszym domku myśliwskim OSTOJA w Dyniskach, odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Koła. Przyjęto sprawozdania Zarządu Koła, Komisji Rewizyjnej, udzielono absolutorium poszczególnym członkom Zarządu. Zostały podjęte uchwały dotyczące wykonywania polowań indywidualnych i zbiorowych, zasad wydawania pozwoleń na polowania indywidualne oraz zasad zagospodarowania pozyskanej zwierzyny. Zatwierdzono inwentaryzację w obwodach 296 i 321, plan hodowlany, plan finansowy, terminarz polowań na sezon łowiecki 2013/2014.

Czytaj więcej...

CIEKAWY BYK KOLEGI DOBROWOLSKIEGO

          polowania-1W dniu 26.01.2013 roku, podczas polowania indywidualnego na "ŁĄCE MISIA" Kol. Waldek Dobrowolski pozyskał byka jelenia  o bardzo oryginalnym i ciekawym wieńcu w formie dziesiątaka. Waga tuszy 137 kg. Byk był kulawy na jeden badyl.

                                                   GRATULUJEMY !!!

 

 


W grudniu polujemy na:
Jelenie szlachetne:
byki, łanie i cielęta
Jelenie sika:
byki, łanie i cielęta
Daniele:
byki, łanie i cielęta

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl