Czwartek, 12 grudnia 2019Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara

Aktualności

ŁOWIECKI SUKCES KOL. SAKA

polowania-1       Podczas polowania indywidualnego na łąkach w rejonie stawów między m. Dyniska a m. Magdalenka w dniu 18.01.2013r. kol. Sak pozyskał swojego pierwszego "orężowego" dzika. Waga tuszy  to 92 kg, a oręż ma następujące wymiary: szable - 17 cm, fajki 6,5 cm obwodu. Warto też podkreślić, że tydzień wcześniej polując w rej m. Ulików ustrzelił lisi kwintet - Koledze Sakowi gratulujemy i  życzymy dalszych sukcesów na niwie łowieckiej.

                                                                              DARZ BÓR

Czytaj więcej...

POLOWANIE ZBIOROWE - Dyniska 12.01.2013r.

12.01.2013r.-1         W dniu 12.01.2013r. myśliwi naszego Koła spotkali się na pierwszym w polowaniu zbiorowym w nowym roku.  Tym razem swoją obecnością zaszczycił nas nasz Kolega - członek Zarządu Okręgowego w Zamościu - kol. Zdzisław Kurys oraz komendant Straży Miejskiej w Zamościu- również myśliwy - kol. Krzysztof Adamczyk.

           Tym razem mimo przepięknej zimowej pogody, ze względu na liczne prace przy wyrębie drzewa w lesie, ciężko było o zwierzynę. Jednak w jednym z pędzeń kol. Adamczyk strzelił dzika i tym samym został Królem Polowania.

Czytaj więcej...

POLOWANIE WIGILIJNE - Dyniska 22.12.2012r.

               22.12.2012r.-5W dniu 22.12.2012 roku odbyło się Polowanie Wigilijne zorganizowane przez KŁ 21 WILK w Zamościu. Tradycyjnie już odbyło na obwodzie 321 a poprzedziła je rozpoczęta o godz. 9:30 msza święta, sprawowana w intencji myśliwych i ich rodzin. Odprawił ją na świeżym powietrzu ks. Dziekan Jan Krawczyk.

              Po mszy świętej ok. godz. 10:30 udaliśmy się na naszej przyczepce do lasu. Pogoda dopisała na medal, było przepięknie…dużo śniegu, słonecznie, niemal bezwietrznie i ok. – 8 stopni mrozu…jednym słowem IDEALNIE na polowanie. Już sam wjazd do lasu przywitał nas widokiem dość licznej watahy dzików, co dobrze wróżyło…

Czytaj więcej...

NOWA AMBONA W OBWODZIE 321

NOWA AMBONA            W dniu 24.11.2012r. na terenie obwodu łowieckiego 321, został zorganizowany tzw. dzień gospodarczy. Założeniem było, w głównej mierze, wyremontowanie i wysprzątanie wszelkich naszych urządzeń łowieckich, obkoszenie ich rejonów, w celu poprawy widoczności obserwacji oraz ogólne przygotowanie łowiska do zbliżającej się zimy... Kulminacyjnym jednak momentem w tym dniu, było postawienie nowej ambony w naszym łowisku. Stanęła na wysokości m. Magdalenka między "Dębem" a "Nową brzozą", dając wspaniałe możliwości obserwacji ściany lasu, jak i przyległych do niego pól.

Czytaj więcej...

HUBERTUS 2012

HUBERTUS 2012

             W dniu 03.11.2012 roku w m. Dyniska członkowie KŁ nr 21 WILK w Zamościu zorganizowali uroczyste obchody ku czci patrona wszystkich myśliwych - św.Huberta.

           Zebrani na porannej mszy w swoim domku myśliwskim "Ostoja", złożyli dziękczynienie za  dary pól i lasów oraz szczególne podziękowanie za radość obcowania z przyrodą i szczęśliwy powrót z łowisk. Mszę poprowadził nasz Kolega myśliwy - proboszcz parafii w Ulhówku - ks. Franciszek Buchajczuk.

        Po homilii, odbyła się odprawa myśliwych oraz omówienie poszczególnych pędzeń, a następnie na specjalnie przygotowanej przyczepce, udaliśmy się na łowy. Przy wspaniałej, słonecznej pogodzie pędzenia odbywały się w lasach od m. Magdalenka do m. Dyniska.

Czytaj więcej...


W grudniu polujemy na:
Jelenie szlachetne:
byki, łanie i cielęta
Jelenie sika:
byki, łanie i cielęta
Daniele:
byki, łanie i cielęta

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl