Czwartek, 12 grudnia 2019Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara

Aktualności

Hubertus Okręgowy 2012

2012-8         W dniu 13.10.2012 roku w m. Lubycza Królewska został zorganizowany 'Hubertus Okręgowy 2012", w którym to uczestniczyła również delegacja myśliwych z naszego Koła.

        Samą uroczystość poprzedziła wystawa trofeów łowieckich, pozyskanych przez myśliwych z kół okręgu zamojskiego w sezonie łowieckim 2011/2012, a zorganizowane w Tomaszowskim Domu Kultury.

            Uroczyste obchody w Lubyczy Królewskiej rozpoczęto od mszy świętej w intencji myśliwych i ich rodzin, którą to sprawował kapelan myśliwych okręgu zamojskiego - ks. prałat Bronisław Bucki.

Czytaj więcej...

IV lubelskie spotkanie z kultura i tradycją łowiecką

IV lubelskie spotkanie z kultura i tradycją  łowiecką, Zwierzyniec 25.08.2012 r.           Nawiązując do wieloletnich tradycji myśliwskich, w sobotę 25 sierpnia 2012 r. w Zwierzyńcu odbyły się IV Lubelskie Spotkania z Tradycją i Kulturą Łowiecką.

              Poprzez pokazy, konkursy, występy artystyczne i degustację potraw z dziczyzny, organizatorzy imprezy promowali łowiectwo, zarówno wśród mieszkańców Zwierzyńca, jak i okolic oraz turystów odwiedzających Roztocze.

           Zgodnie z tradycją spotkanie rozpoczęła msza święta, którą w Kościele na Wodzie odprawił kapelan zamojskiego okręgu PZŁ ksiądz Bronisław Bucki, a homilię wygłosił, również myśliwy, ksiądz Franciszek Buhajczuk, proboszcz parafii w Ulhówku. Po mszy uczestnicy uroczystości przeszli na stadion Klubu Sportowego "Sokół" przy ul. Aleksandry Wachniewskiej, gdzie imprezę oficjalnie otworzył Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman.

Czytaj więcej...


W grudniu polujemy na:
Jelenie szlachetne:
byki, łanie i cielęta
Jelenie sika:
byki, łanie i cielęta
Daniele:
byki, łanie i cielęta

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl